Sulmuesi që kreu sulmin në Stamboll ishte trajnuar në Afganistan

Personi që dyshohet se ka kryer sulmin në klubin e natës në Stamboll, natën e Vitit të Ri është trajnuar në Afganistan.

Abdulkadir Masharipov besohet se është futur në Turqi në muajin janar të vitit 2016, transmeton Klan Kosova.

I dyshuari tashmë ka pranuar se ka kryer sulmin derisa gjurmët e gishtërinjve të tij janë përputhur me gjurmët që janë gjetur në vendin e ngjarjes.

39 persona kanë vdekur në këtë sulm, derisa shumë të tjerë ishin lënduar.

Në mesin e viktimave ishin turistë nga Izraeli, Franca, Tunizia, Lebanonin, India, Belgjika, Jordania dhe Arabia Saudite.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme