Takim urgjent i strukturave të sigurisë në Britani

Udhëheqësit e institucioneve të sigurisë në Britani të Madhe, do të diskutojnë sot në lidhje me hetimin e ish-argjendit rus, Sergei Skripal dhe vajzës së tij.

Mediat britanike raportojnë se takimin do ta udhëheq ministri i Brendshëm Amber Rad, ku marrin pjesë edhe udhëheqësit e policisë dhe strukturat e inteligjencës,transmeton Ksp.

Ndryshe, ministri i Brendshëm Britanik, Amber Rad tha sot se është shumë herët të thuhet se kush qëndron prapa sulmit ndaj agjentit Sergei Skripal dhe vajzës së tij.

Ai tha se policia britanike identifikoi më shumë se 200 dëshmitarë dhe kontrolloi më shumë se 240 dëshmi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme