“Tanku i së ardhmes”: Izraeli prezanton modelin e fundit

Izraeli zbuloi planet për prodhimin e mjetit luftarak të së ardhmes; një mjet me ekrane të mëdha dhe mundësi pamjeje 360 shkallë.

Raportohet se qeveria izraelite po kërkon krijimin e një automjeti të blinduar, i cili do të drejtohet nga vetëm 2 ushtarë, ndryshe nga tanket standarde që kërkojnë 4 ushtarë për komandim.

Në rast të realizimit të gjithë kësaj, arritja do të cilësohej si revolucionare në tregun botëror të mjeteve ushtarake.

Tanku do ndërtohet mbi një teknologji shumë të sofistikuar, bazuar te inteligjenca artificiale. 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme