Taravari vazhdon me paraqitje të zbrazëta mediatike, premton shumë e nuk bën gjë!

Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, në takimin e sontëm joformal me gazetarët, premtoi transparencë dhe komunikim të ndërsjelltë me mediat, por dhe me të gjithë qytetarët e Maqedonisë që siç tha ai, reformat t’i ndjejnë të gjithë, raporton Portalb.mk.

“Sonte pata mundësinë të takohem me gazetarë dhe përfaqësues prej më shumë mediumeve, në një shoqërim joformal të cilën e organizova si Ministër i Shëndetësisë. Në këtë takim joformal bisedova me ta për gjendjen aktuale të mediave në Maqedoni, dhe ju porosita që për ne është më e rëndësishme që qytetarët të jenë të informuar në mënyrë sa më transparente për gjendjet në shëndetësi përmes mediave që janë zëri i qytetarëve. Ministria e Shëndetësisë është e hapur për bashkëpunim me mediat dhe pres punë të suksesshme dhe të frytshme bashkërisht”, shkruan në “Facebook”, Taravari.

Ai tha se, edhe pse Ministria e Shëndetësisë ka qenë në gjendje “të kalbur”, tanimë gjendja në këtë institucion ka filluar të normalizohet dhe kanë filluar reformat, megjithatë ende ka mjaft punë.

“Kemi ende mjaft punë. Qytetarët duhet t’i ndjejnë reformat. Deri më tani çdo gjë ka qenë e kalbur, shpresojmë që me reformat që do t’i sjellim do të rregullohet gjithçka, por na duhet kohë, pasi që nuk e kemi shkopin magjik që t’i rregullojmë të gjitha çështjet menjëherë. Punën do ta bëjmë bashkërisht edhe me mediat, na duhen edhe rrëfime pozitive. Kjo nuk do të thotë se s’duhet të ketë vend për kritika, ato na shtyjnë që të punojmë edhe më shumë, megjithatë, duhet të jetë edhe aspektin pozitiv. Do të jemi në kontakt të vazhdueshëm për çështjet që do t’i ndërmarrim”, tha Taravari, në takimin joformal.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme