Të martën mbahet seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, Zoran Zaev, e ka dorëzuar mbrëmë vonë në Kuvend, propozim-programin e Qeverisë së re, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

Kështu, Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, e ka caktuar për, pra të martën, në ora 11, seancën për zgjedhjen e Qeverisë së re, kurse programi dhe përbërja, gjithashtu janë dorëzuar te deputetët.

Në Qeverinë e re marrin pjesë LSDM, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët. Për zgjedhjen e Qeverisë së re duhet që të votohet më së voni deri në mesnatën e ditës së mërkurë, kurse për të duhet të votojnë më së paku 61 deputetë./Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme