TERMET NË SHQIPËRI

Shqipëria përsëri në dridhje. Një tërmet relativisht i lehtë ka goditur pjesën juglindore të Shqipërisë, por lëkundjen janë ndjerë edhe në Elbasan dhe në kryeqytet.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ishte me magnitudë 3.5 ballë me epiqendër 9 kilometra në perëndim të Përrenjasit. Nuk ka të dhënë për dëme materiale.

Ndërkohë, kohëve të fundit Shqipëria është goditur nga disa tërmete, dridhjet e të cilëve janë dëgjuar në rajon.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme