Thaçi: Do ta ndryshojmë Ligjin e FSK-së, themelojmë ushtrinë

Hashim Thaçi ka zgjedhur Prekazin për të njoftuar se do të ndryshojë Ligjin për FSK’në për t’i dhënë kompetenca në mbrojtjen e sovranitetit dhe integritetit të Republikës. Ka thënë se nisma e tij nuk bie ndesh me Kushtetutën e Republikës.

Në ceremoninë e cila po mbahet në kazermën e FSK-së “Adem Jashari” në Prishtinë presidenti Hashim  Thaçi bëri të ditur se shumë shpejtë në Kuvend do ta procedoj ligjin për themelimin e FSK’së.

“Në ditët në vijim shumë shpejtë brenda kompetencave të mija kushtetuese do të ndërmarr të gjitha kompetencat që transformimi i FSK’së të bëhet realitet edhe nëpërmjet ndryshimit të ligjit për FSK’n”, ka thënë Thaçi.

Tutje ai është shprehur se askush nuk do të mund ta njollosë luftën e UÇK ‘së. Thaçi u shpreh se lufta e drejtë u UÇK ‘së i solli Kosovës lirinë e dëshiruar me shekuj me rrallë.
“Lufta e drejtë për UCK’së, rezistenca e vazhdueshme qytetare dhe mbështetja e botës demokratike për Kosovës, sollën lirinë e Kosovës të ndërtuar me shekuj me rrallë. Asnjë sulm nga qarqe të caktuara nuk do të mund ta njollosë ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Ushtria jon çlirimtare mbetet pasuria më e madhe e Kosovës”, ka thënë Thaçi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme