Thaçi kërkon që Kosova të dëgjojë këshillat e Amerikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vendi është në një udhëkryr historik si pasojë e zhvillimeve politike të muajve të fundit, ndërsa ka shtuar se Kosova duhet që të marrë vendime jo  të lehta, por të drejta, në mënyrë që “të lëvizë shpejt drejt zhvillimit ekonomik dhe integrimeve euroatlantike”.

Në të kundërtën, Thaçi ka thënë se opsioni tjetër është që Kosova “të vazhdoj me këtë pasivitet dhe vendnumërim, duke mbetur peng i të kaluarëssë dhimbshme e duke penguar zhvillimin e të ardhmes së ndritur”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme