Thaçi niset për Londër, nesër flet për dialogun dhe situatën politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nisur për në Londër, ku do të flas për situatën politike në vend dhe dialogun.

Kështu ka bërë të ditur vet Thaçi në një postim në Facebook, ku ka njoftuar se po shkon me ftesë të Chatham House, transmeton Indeksonline.

“Rrugës për në Londër, si i ftuar nga Chatham House, ku do të flas për situatën politike në Kosovë dhe rajon, për dialogun dhe për perspektiven euroatlantike të Kosovës”, ka shkruar Thaçi.

Sipas njoftimit të publikuar në faqen e Chatham House, Thaçi do flas për këto tema nesër nga ora 13:00 deri në ora 14:00. 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme