Thirrja e fundit si president: Obama telefonon….Merkelin

Telefonata e fundit e Obamës si president shkon për kancelaren gjermane Angela Merkel dhe burrin e saj Joachim Sauer. Ai ka falenderuar gruan më të fuqishme në botë për bashkëpunimin dhe përpjekjet për të thelluar partneritetin gjermano-amerikan, shkruan “Der Spiegel”.

“Gjermania dhe SHBA ndajnë vlera të përbashkëta,” citohet ti ketë thënë Obama.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme