Thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestën kundër arrestimit të Ramush Haradinajt

Të mërkurën më 11 janar do të mbahet protestë gjithëpopullore në qytete të ndryshme të vendin me fillim prej orës 11:55, kundër arrestimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, u ka bërë thirrje qytetarëve që ti bashkohen kësaj proteste.

“Pra, bashkohemi të gjithë në mbrojtje të njeriut që Kosovës i dha gjakun, mundin, lotët dhe gjithçka që ju dashtë për të qenë e lirë”, ka shkruar Lekaj ndër të tjerash,

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme