Tortelini me lëng

Përbërësit:

▪ 200 gr miell
▪ 2 vezë
▪ vaj ulliri
▪ kripë
▪ 400 gr mish (copa të ziera, gjoks pule, viçi etj.)
▪ 3 feta bukë (të zbutura në qumësht)
▪ djathë kaçkavall (i grirë)
▪ arrëmyshk
▪ 1 lit. lëng mishi
▪ piper

Përgatitja

Për pastën:
Punojeni gjatë miellin me vezë, një lugë vaj dhe pak kripë.
Lëreni të pushojë.

Mbushja:
Kalojini në mikser copat e mishit të zier dhe bashkojini me bukën e zbutur, 3 lugë kaçkavall të grirë, piper dhe arrëmyshk.

Hapeni brumin hollë, prijeni në katrorë me brinjë 3 cm.
Hidhni në qendër të çdo kuadrati mbushjen dhe formoni tortelinit me to.
Ziejini dhe shërbejini në lëngun e nxehtë (Shije).

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme