Trajneri i Italisë: Ne nuk ishim kurrë në lojë, Spanja na shkaktoi probleme përtej asaj që thotë rezultati

Trajneri i Italisë, Luciano Spalletti, nuk mund të ishte më i qartë: Nëse luajmë si kundër Spanjës, nuk do të mbrojmë titullin e kampionit të Evropës.

“Ata na shkaktuan probleme përtej asaj që thotë rezultati dhe ne nuk mund të fshehim këtë”, tha Spalletti pas humbjes 1-0 të ekipit të tij ndaj Spanjës të enjten.

Kjo ishte ndeshja e parë e peshave të rënda të Euro 2024, por kishte një ndryshim të madh në cilësi, siç theksoi Spalletti.

“Kishte shumë hendek sa i përket mprehtësisë dhe freskisë”, tha ai, duke shtuar: “Ne nuk ishim kurrë në lojë”.

Rezultati do të ishte më i thellë nëse nuk do të ishte për portierin e Italisë, Gianluigi Donnarumma , i cili bëri një varg pritjesh për të mbajtur skuadrën e tij në lojë deri në fund.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme