Turqia dëbon lopët e Holandës

Konflikti diplomatik Turqi – Holandë ka vazhduar bë mënyrë bizare kur Stambolli vendosi që nga vendi të 40 lopë pse janë nga Holanda.

Shoqata e prodhuesve e mishit të turq të gjedhëve të çmuar Holstein në Holandë duke theksuar se nuk i duan për shkak të konfliktit ndërmjet dy vendeve, transmeton koha.net.

“Lopët holandeze Holstein janë shumë të zakonshme në vendin tonë, por kanë filluar të na bëjnë shumë probleme. Në të ardhmen nuk i dëshirojmë prodhimet nga Holanda. Grupi i parë është i gatshëm dhe do ta kthejmë”, citon russia today të ketë thënë kryetari i Shoqatës Bulent Tunk.

Konflikti shpërtheu pasi Holanda ua ndaloi ministrave turq të mbanin fjalime në këtë vend.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme