U shokuan nga ajo që zbuluan brenda kësaj ujëvare (Video)

Nuk është çudi që në botë të fshihen sekrete nga e kaluara në qoshet më të vogla, aty ku nuk na i pret mendja. Kjo ka ndodhur me një grup turistësh, të cilët kanë zbuluar diçka të pazakontë në një ujëvarë në Rio de Janeiro.

Ujëvara është e mbushur me shpella dhe duket sikur gurët lëvizin. Nga banorët vendas gurët njihen si “Trindade” që në gjuhën e tyre do të thotë gurë që lëvizin. Grupi i turistëve kanë mbetur të mrekulluar kur kanë parë me mijëra ujëvara të tjera brenda shkëmbinjve.

Ky nuk ka qenë zbulimi i vetëm, pasi turistët kanë zbuluar edhe një qytet nëntokësorë 3000 mijë vjeçar. Videot dhe foto që grupi i turistëve kanë postuar kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme