Ushtari izraelit hedh një granatë brenda një xhamie në Bregun Perëndimor

Një ushtar izraelit është filmuar duke hedhur një granat brenda një xhamie në Bregun Perëndimor.

Forcat mbrojtëse të Izraelit (IDF) ka bërë të ditur se ka pezulluar ushtarin, i cili u filmua duke hedhur një granatë trullosëse në një xhami në fshatin palestinez Budrus afër Ramallah.

Mediat izraelit kanë konfirmuar se brenda xhamisë ishte një Imam, i cili thërriste ezanin e mëngjesit, raporton thetimesofisrael.
Policia izraelite sulmoi gazetarët në Jerusalem - thyhet kamera e televizionit publik turk TRT

E përditshmja izraelite, Haaretz thotë se incidenti është shembulli i fundit i ushtarëve që regjistrojnë veten duke poshtëruar palestinezët dhe duke i ngarkuar videot në mediat sociale.

Kjo prirje është intensifikuar që nga masakra e Hamasit të 7 tetorit që la të vdekur rreth 1200 izraelitë, shumica prej të cilëve ishin civilë.

Ndryshe, Izraeli ka shkatërruar pothuajse të gjitha kultet fetare të myslimanëve në Rripin e Gazës. /Telegrafi/

Reklama

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme