Ushtronte dhunë ndaj babait 82-vjeçar, Policia arreston 44 vjeçarin

Një 44 vjeçar është arrestuar nga Policia në Shqipëri pasi i njëjti ushtronte dhunë ndaj babait të tij.

Bëhet fjalë për shtetasin shqiptar nga fshati Halilaj i Lushnjës, Ilir Haka, i cili sipas policisë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babait të tij, U.H, 82 vjeç.

“Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Lushnjë për veprën penale ‘Dhunë në familje’ parashikuar nga Neni  130/a i Kodit Penal”, ka njoftuar policia.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme