Vajza e Millosheviqit rrëfen mbrëmjen e arrestimit të babait të saj (Video)

Në një nga intervistat e rralla të vajzës së Sllobodan Millosheviqit, e cila tani është publikuar në internet, Maria Millosheviq ka zbuluar atë që ndodhi në natën kur erdhën në vilën Mir për të arrestuar Millosheviqin.

“Në mëngjesin e së dielës, ata erdhën për ta marrë dhe na kërcënuan se nëse nuk shkon në burg do të na vrisnin të gjithëve. Kanë qenë 30 persona dhe disa prej tyre ishin shokë të mi dhe të babait… Marko nuk ishte në shtëpi… për fat të mirë… Ata shkatërruan plotësisht rezidencën…,” tha Maria Millosheviq në një intervistë për “Alter ego”.

Ajo tha asaj se e kishte vizituar të atin e saj pothuajse çdo ditë, në kohën kur ai qëndronte në burgun e Beogradit. “Ai ishte akuzuar duke u mbështetur në aktakuzat e Karla Del Pontes dhe morëm garanci nga Vojisllav Koshtunica, Milan Milutinoviq dhe Zoran Gjinxhiq se ai nuk do të ekstradohet në ndonjë burg të huaj,” shtoi ajo.

Gjithashtu ajo i ishte bashkuar SRS-së të njëjtën ditë kur Millosheviq u dërgua në Hagë, raporton “Kurir”, transmeton Periskopi.

“Nëna ime na thirri se ne jemi një familje shumë familjare, të gjithë të bashkuar me njëri-tjetrin. Pothuajse çdo ditë që jetoja në Beograd ishte me mua… dhe nëse nuk shiheshim, atëherë flisnim përmes telefonit. Rasti është pikërisht ajo që pretendojnë se vajzat janë më të bashkuara me baballarët e tyre,” tha ajo, duke shtuar se ajo nuk e kishte parë Markun qe 7 vite dhe nënën e saj për 5 vite.

“Jam shumë e hidhëruar për Serbinë, nuk më mungon Beogradi, kurrë nuk do të kthehem në atë qytet,” tha Maria Millosheviq./Periskopi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme