Vazhdon dialogu mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel

Vazhdon edhe sot takimi dyditor mes Kosovës dhe Serbisë, me qëllim përmbushjen e obligimeve që kanë palët lidhur me kodin shtetëror telefonik.

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, e cila udhëheq delegacionin kosovar, ka deklaruar një ditë më parë se zbatimi i marrëveshjeve ka rëndësi qenësore për suksesin e këtij dialogu dhe për këtë arsye Kosova është e përkushtuar për zbatimin e tyre.

Ministrja tha se dialogu në Brukselit po kontribuon edhe në avancimin e rrugës së Kosovës drejt integrimit evropian. /albeu.com/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme