Vdes një 55 vjeçar, bie nga ndërtesa në rrugën “Robert Doll” në Prishtinë

Një 55 vjeçar ka rënë nga ndërtesa në rrugën “Robert Doll” në Prishtinë.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin për KTV-në.

“Sot në orën 17:45 kemi pranuar informacion se një person ka rënë nga një ndërtesë në rrugën ‘Robert Doll’ në Prishtinë. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor, i cili në vendngjarje ka konstatuar vdekjen e viktimës (mashkull). Për rastin janë njoftuar institucionet kompetente”, ka thënë Flora Ahmeti, zëdhënëse në Policinë e Kosovës për rajonin e Prishtinës.

Sipas raportimeve të para ai ishte punëtor në ndërtesën që njihet si 44 katëshja.

Dyshohet se ai ka rënë nga kati i parë, në katër kate nën nivelin e tokës.

Mjekët e urgjencës në Prishtinë kanë konfirmuar se kanë gjetur pa shenja jete punëtorin.

Policia thotë se hetimet për zbardhjen e rastit po vazhdojnë, ndërkaq në vendin e ngjarjes është edhe Instituti i Mjekësisë Ligjore.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme