Vdes njeriu që i fundit shkeli në Hënë

Eugene A. Cernan, astronauti i fundit që la gjurmët e tij mbi sipërfaqen e hënës, ka vdekur.

Astronauti siç njofton NASA, ka vdekur në moshën 82 vjeçare, raporton CNN, transmeton Klan Kosova.

Familja e tij ka deklaruar se ai ka vdekur pas problemeve të vazhdueshme me shëndetin.

“Familja jonë është shumë e mërzitur, sigurisht, ne i çmojmë ngushëllimet dhe lutjet e gjithsecilit. Gene siç edhe është njohur nga të gjithë, ishte një bashkëshort i dashur, baba, gjysh, vëlla dhe mik”, thuhet në një deklaratë të familjes, pas vdekjes së tij.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme