Vellai i dëshmorit Zahir Pajaziti akuzohet se bëri diçka të turpshme me pensionin e të ndjerit

Dy ish-zyrtarë të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Bajram Pajaziti dhe Bajram Azemi, kanë mohuar t`ia kenë mundësuar në vitin 2009 një personi jashtëligjshëm marrjen e pensionit të dëshmorit për pesë vjet, shkruan sot Koha Ditore.

Ata, të martën, gjatë fjalës përfundimtare, i kanë kërkuar Gjykatës Themelore të Prishtinës që t`i shpallë të pafajshëm për akuzën me të cilën ngarkohen.

Pajaziti është vëllai i heroit Zahir Pajaziti. Ai, bashkë me Azemin, po ndiqen penalisht për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Prokuroria beson se të dytë ia kanë njohur të drejtën në pension të familjeve të dëshmorëve personit Rexhep Haxha…

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme