Veseli i bindur: Nesër ratifikohet Demarkacioni

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i sigurt se nesër në Kuvendin e Kosovës, do të ratifikohet marrëveshja e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Ka thënë se nuk arsyeje të shtyhet më.

“Ne nesër do ta votojmë demarkacionin sepse është çështje që i hapë perspektive Kosovës drejtë BE-së nuk po flas vetëm për liberalizimin e vizave që është shumë e rëndësishëm për qytetarët e Kosovës”.

“Nuk ka asnjë arsyeje të shtyhet, ka mija arsyeja të votohet edhe ashtu kemi humbur shumë kohë. Unë jam shumë i sigurt që nesër do të votohet demarkacioni”, ka thënë Veseli në Klan Kosova.

Veseli më tej ka thënë se është duke punuar intensivisht që kjo marrëveshje duhet të votohet nesër. Sipas tij demarkacioni është çështje e kryer.

“Qytetarët presin nga që nesër të votohet dhe kjo duhet të ndodh jemi duke punuar intensivisht që kjo çështje nesër të votohet. Çështja e demarkacionit është çështje e kryer. Vonesa që mund të ndodh eventualisht nesër mund të jetë vetëm një goditje ndaj vetvetes”, ka thënë Veseli.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme