Veseli siguron se votat e PDK’së janë pro demarkacionit

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, siguron se votat e partisë së tij, janë pro demarkacionit. Ai ka thënë se PDK mbetet konsistente në qëndrimin e saj.

“Partia Demokratike e Kosovës ka qenë dhe mbetet konsistente në qëndrimin e saj rreth marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi”, ka shkruar ai.

Sipas Veselit, edhe një herë sot, me Grupin Parlamentar theksuan nevojën që kjo marrëveshje të ratifikohet sa më parë, me një konsensus të gjerë politik, dhe Kosova të ecë në agjendën e integrimeve evropiane.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme