VIDEO VIRALE- SYRI TV/ Tensionet, Serbia drejton armët nga Kosova

Serbia rreshton ushtrinë e saj pranë kufirit me Kosovën.

Tensionet e ditëve të fundit lidhur me reciprocitetin për targat, bënë që forcat e armatosura të këtij shteti të vendosen në gatishmëri të lartë për luftim. Ato janë të vendosura në Rashkë dhe Novi Pazar.

Serbia pretendon se me këtë po dërgon një mesazh të qartë për palën tjetër.

Ndërkohë një video e SYRI TV, e cila tregon se si xhandarmëria serbe i ka drejtuar pushkët për nga Kosova, u bë virale në rrjetet sociale. Nga ana tjetër, forcat speciale të Kosovës janë në gatishmëri të lartë.

Ajo tregon edhe njëherë se sa e rënduar është situata, ndërkohë që retorika është ndezur në maksimum.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme