Viti 99’, kur Hashim Thaçi “luftonte” nga Shqipëria! (Video)

Presidenti i tanishëm i Kosovës, Hashim Thaçi në arkivën e filmimeve të vitit 1999 shfaqet teksa e viziton një kamp refugjatësh, si dhe më pas mban një konferencë për media ku raporton për zhvillimet në Kosovë, kryesisht luftimet që zhvilloheshin në atë kohë. Në aeroport Hashim Thaçi pritet nga Ilir Meta, ndërsa përkrah tij është ish bashkëpartiaku i tij, Bilall Sherifi, tani sekretar i përgjithshëm i Nismas për Kosovën.

Ai flet për riorganizimin e UCK’së dhe vazhdimin e rezistencës së armatosur. Që në atë kohë Hashim Thaçi flutuon me avionë të rezervuar enkas për të, si dhe udhëton me xhipe luksoze qeveritare për atë kohë, gjë e pazakontë kjo për një udhëheqës lufte. E vetmja gjë që ndryshon është pamja dhe garderoba e tij./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme