Vlorë, asgjësohen 15 parcela me kanabis

Postuar më: 16 Gusht 2016 12:56 Sakte.net

kanPolicia e qarkut të Vlorës ka asgjësuar në orët e fundit 15 parcela me rreth 2.100 bimë kanabis sativa.

Burime policore lokale bëjnë të ditur se parcelat me bimë narkotike u gjetën në fshatrat Mifol dhe Mavrovë.

Bimët janë asgjësuar përmes zjarrit, ndërsa po punohet për identifikimin e kultivuesve të tyre, shtojnë më tej burimet.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme