Vriten disa fëmijë dhe plagosen 32 paqeruajtës nga një shpërthim në Kongo

E martë, 08 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Të paktën 32 paqeruajtës indianë u plagosën dhe disa fëmijë u vranë nga një shpërthim që ndodhi në qytetin lindor në Republikën e Kongos

Misioni i OKB’së ka deklaruar se nga ky shpërthim u vranë disa fëmijë dhe u plagosën 32 paqeruajtës indianë, shkruan Reuters, transmeton Gazeta Express.

Ende nuk dihet shkaku i shpërthimit që ndodhi në lagjen Goma të krahinës Keyshero.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme