Vucic pyet Ambasadorin Britanik: Cilat zgjedhje i ka fituar Kurti dhe cilit shtet i takon ai flamur

Presidenti Serb, Aleksandar Vucic, ka reaguar pas takimit të Ambasadorit Britanik në Kosovë, Nicholas Abott me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke e pyetur cilat zgjedhje i ka fituar ai, që ende e mban flamurin shqiptar në zyrë, shkruan Gazeta Metro.


Reagimi i Vucic vjen pas fotografisë së publikuar nga takimi i dy palëve, ku në prapavijë shihet flamuri shqiptar.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Vucic pyet Ambasadorin Britanik se cilit shtet i takon flamuri që shihet në prapavijë.

“Pyetja ime për ambasadorin e Britanisë së Madhe në Prishtinë: Cilat zgjedhje i ka fituar Kurti, në çfarë shteti? Dhe flamuri që i qëndroni përballë cilit shtet i takon, shkëlqesia juaj? Unë do të vazhdoj t’iu pyes derisa të marr një përgjigje për këto pyetje”, ka shkruar Vuçiq në llogarinë e tij në Twitter.

Александар Вучић@avucic

Питање за амбaсадора ВБ у Приштини: На чијим изборима су победили Курти и његова партија и које државе је застава пред којом сте се, Ваша Екселенцијо, поносно сликали са Куртијем? Питаћу Вас ово све док не добијем одговор.

View image on Twitter

1,92512:14 PM – Oct 16, 2019Twitter Ads info and privacy2,073 people are talking about this

Kujtojmë se Ambasadori Gjerman, Christian Heldt dhe ai i SHBA’së Philip Kosnett nuk pranuan të takohen me Kurtin në zyrën e tij, pikërisht për shkak të këtyre simboleve.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme