Vuçiq betohet më 31 maj

Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të betohet të mërkurën në këtë post të mërkurën më 31 maj.

Në këtë mënyrë, siç thuhet në listën e protokollit, kjo tregon respekt për vendin dhe traditat.

Vuçiq i cili është kryeministër aktual i Serbisë nesër do të kryesojë seancën e fundit të qeverisë së këtij vendi.

Ende nuk dihet se kush do ta zërë vendin e tij në pozitën e kreut të ekzekutivit, transmeton Klan Kosova.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme