Vuçiq: Çka keni pritur, të puthem me Thaçin?

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë në Tiranë se as që bëhet fjalë për një përafrim të qëndrimeve rreth  marrëveshjes me Kosovën, përderisa sipas tij në samitin e Brdo Brujunit e ka pyetur edhe në anglisht dhe serbisht homologun e tij kosovar, Hashim Thaçin se çka je duke bërë, a je mirë?

Këto pyetje Kryetari i Serbisë ia ka drejtuar Thaçit për shkak të siç tha ai “situatës rreth taksës”.

Ndërkaq, sa i përket shtrëngimit të duarve që pati me kryetarin e Kosovës në margjinat e samitit të Brdo-Brijunit ai  tha se kjo mjafton dhe pyeti: “Çka të bëjë tjetër pos t’i shtrëngoj duart, a keni pritur që të puthem me të ?”

Numri një i Serbisë ka paralajmëruar edhe paradë të ushtrisë serbe në Nish.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme