Vuçiq gënjeu, Qeveria mohon se pati kontakt me Mustafën pas incidentit me tren

Qeveria e Kosovës ka mohuar se kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq ta ketë kontaktuar kryeministrin Isa Mustafa.

Vuçiq tha sot se ka pasur kontakte me shqiptarët në Kosovë pas incidentit me trenin të shtunën.

Faton Abdullahu, zëdhënës i Qeverisë, ka deklaruar për lajmi.net se nuk kanë pasur asnjë kontakt me Beogradin në natën e së shtunës.

Abdullahu i ka cilësuar si destruktive deklaratat e Vuçiqit, i cili tha se ka pasur kontakte me shqiptarët.

“As si Qeveri e as kryeministri Mustafa nuk kanë kontaktuar me Vuçiqin. Këto janë veç deklarata destruktive të tij”, është shprehur ai, raporton lajmi.net.

“Kemi pasur kontakte të veçanta me shqiptarët në Kosovë dhe besoj se të gjitha problemet do të zgjidhim në mënyrë të qetë, racionale dhe me mirëkuptim”, ka thënë Vuçiq sot në Davos. /Lajmi

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme