Vuçiq: Me Thaçin takohem për të shpëtuar koka serbësh

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka paralajmërua se sot do të takohet me kryetarin e Kosovës Hashim Thaçi.

Takimi, ka thënë Vuçiq ai për tv happy do të zhvillohet sot në Sofje.

Duke folur për takimin, Vuçiq ka thënë se as vetë atij dhe as Thaçit, pasi që dikush mund t’i shajë të dy, por mua, “më duhet të flas me të për të shpëtuar jetën e një fëmijë ose të cilitdo serb në Kosovë”, transmeton Koha.net.

Aleksandar Vuçiq merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor me zyrtarë të Bashkimit Europian.

Nuk janë dhënë detaje të tjera rreth takimit Vuçiq – Thaçi, por pritet që në takim të bisedohet për vazhdimin e përpjekjeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme