Vuçiq: Palmer do të ndjekë politikën e SHBA-së me energji, madje edhe brutalisht

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shprehur pas emërimit të Matthew Palmer për emisar special të SHBA-së për Ballkanin.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar pas emërimit të Matthew Palmer për emisar special të SHBA-së për Ballkanin.

Ai pret që Palmer të ndjekë politikën e SHBA-së fuqishëm, ndonjëherë edhe brutalisht, dhe se rrëfimet ‘se do të jetë miqësor ndaj Serbisë, pasi është “dhëndër serb”, janë qesharake, transmeton lajmi.net.

“Palmer është një njeri i përgjegjshëm, serioz dhe i zellshëm. Më duket qesharake dhe marrëzi kur thonë se ai është dhëndër serb, andaj do të ketë prirje ndaj nesh. Ai do të kryejë politikën amerikane fuqishëm, ndonjëherë edhe me brutalitet dhe neve nuk na presin kurrfarë detyra të lehta”, tha Vuçiq.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme