Vuçiq: Para tri ditësh kam kërkuar vazhdimin e dialogut me Prishtinën

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sot se dialogu i Beogradit dhe i Prishtinës është ndërprerë, jo me iniciativë të Serbisë, dhe se para tri ditësh ka kërkuar vazhdimin e dialogut, pasi, sipas tij, nuk ka asgjë më të mirë se sa bisedimi, transmeton Koha.net.

Ai, siç përcjell FoNet, ka shtuar se dialogu nuk është fare i thjesht e i lehtë dhe se temat e hapat që i kemi bërë, kanë kërkuar guxim të udhëheqjes së Serbisë, ka thënë Vuçiq në konferencën shtypit me ministrin gjerman të Punëve të Jashtme Sigmar Gabriel.

“Nuk i kritikoj njerëzit nga Prishtina e as nga ndonjë rajon tjetër pasi e dimë se duhet të bisedojmë”, ka thënë Vuçiq.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme