Xharra: Skenderbe, nuk do të lejojmë të fshihet kujtimi për ty

“I madhi Gjergj Kastrioti, sot ka ditelindjen. Luftoi kunder armatave gjigante te osmaneve, e shpatave te sulltaneve te egersuar. Edhe pas kaq shume shekujsh, mbetjet otomane ne tokat shqiptare ta kane tuten. Po bejne cmos qe kujtimi per ty te na fshihet nga kujtesa. Por ende i ke “ushtaret” e tu qe nuk lejojne kurre te mposhtet lavdia per ty”, ka shkruar opinionistja dhe gazetarja Arbana Xharra në rrjetin e saj social lidhur me datën e lindjes së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skenderbeu./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme