Xhavit Haliti thotë se është në dorë të Qeverisë se kur procedohet Demarkacioni

Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se ende nuk ka marrë ndonjë propozim zyrtar lidhur me kërkesën e LDK-së rreth Demarkacionit.

 

Sa i përket procedimit të Demarkacionit ai ka thënë se është në dorë të Qeverisë se kur e procedon dhe ende nuk ka asgjë zyrtare, transmeton lajmi.net.

Ndërsa për mocionin kundër qeverisë, Haliti ka thënë se opozita kërkon gjithmonë zgjedhje por institucionet janë funksionale.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme