Zbulohet një tjetër arsenal armësh në Zveçan

Gjatë kontrollit të territorit, pas sulmit terrorist në Banjskë, Policia e Kosovës ka zbuluar një tjetër arsenal të madh armësh, po në zonën e Zveçanit.

Përmes një komunikate për mediat, policia njofton se në armatimin e gjetur ka pasur pushkë, pistoleta, antiplumb, fishekë, granata, etj.

  ‘Sendet e gjetura dhe sekuestruara janë një antiplumb, karikator me 30 fishek, kapelë dhe doreza, maskë ngjyrë e gjelbër,  e tre karikator dhe 90 fishek, çantë e vogël për brez, pjesë e sipërme e uniformës, 3 karikatorë dhe 85 fishekë, armë e gjatë me 5 karikatorë me nga 30 fishekë, një rrip, dy karikatorë me nga 30 fishek, armë e gjatë dhe dy karikatorë pistolete me nga 15 fishekë, gjoksore ngjyrë e zezë me 5 karikatorë nga 30 fishekë dhe një granatë dore, armë e gjatë me pesë karikatorë me nga 30 fishekë, armë e gjatë me pesë karikatorë me nga 30 fishekë, armë e gjatë me një karikatorë me 30 fishekë, armë e gjatë me një karikator me 30 fishekë, radio lidhje, kapelë ngjyrë ushtarake, një antiplumb me një karikator dhe 30 fishekë, një pako me cigare’, thuhet në njoftimin e policisë së Kosovës.
Nuk dihet ende nëse këto armë i përkasin grupit që u largua nga manastiri i Banjskës, apo dikujt tjetër.

 

© SYRI.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme