Zbulohet rrjeti i fajdeve në Pejë: Si u detyrua viktima të paguaj para nga viti 2015

Tre persona janë arrestuar në Pejë, pasi që dyshohet se e kanë detyruar nëj tjetër të paguaj fajde nga viti 2015 deri më tani,.


Policia njofton se është bërë edhe bastisje në dy lokacione, ku janë sekuestruar disa dëshmi materiale dhe 84 fishekë.

Me urdhët të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë:

Janë arrestuar tre meshkuj K/Shqiptar pasi të njëjtit sipas viktimës mashkull K/Shqiptar e kishin detyruar atë ti paguaj fajde nga viti 2015 deri me tani. Është bërë bastisje në dy lokacione ku janë sekuestruar disa gjera si dëshmi materiale po ashtu tek njëri i dyshuar janë gjetur rreth 84 fishekë të kalibrave të ndryshëm. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme