Zeqirija Ibrahimi: BDI-ja i jep material VMRO-DPMNE-së që ta bllokojë senacën

Deputeti dhe nënkryetari i Lëvzjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, sot e ka marrë fjalën në Parlamentin e Maqedonisë, me ç’rast ka thënë se edhe në këtë seancë shihet se si edhe më tej funksionon koalicioni VMRO-BDI, kështu BDI i jep material VMRO-DPMNE-së dhe Nikolla Gruevskit që ta bllokojë seancën e Parlamentit.

“Ajo që dua ta shtroj si çështje është mënyra e realizimit të replikave. Ne nuk mund të jemi të verbër e as të shurdhër dhe të themi se nuk e kuptojmë gjuhën. Unë dua të shpjegoj që kur edhe dikush e mer fjalën të bëjë replikë atëherë ai e ka një gjë që mund të jep një vërejtje të mendimit. Në këtë rast te kolegët e VMRO-së shohim se nuk ka asnjë kundërshtim por ka aktrim. Kjo i bie që unë tani mund të marr fjalën dhe vetëm të them turp turp turp dhe të pres sekondat të kalojnë. Ju lus të mos talleni me qytetarët”, tha Ibrahimi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme