Zorrët dembele, dhjam përreth belit: Pirja e cila aktualisht nxjerr papastërtitë jashtë trupit!

Për tepricë kilogramësh, aq më parë për atë përreth stomakut shpesh fajin ua lëmë zorrëve dembele, të cilat pengojnë djegien e yndyrës dhe eliminimin e papastërtive nga organizmi.

Nutricionistët konstatojnë që ekziston zgjidhja, madje shumë e thjeshtë, transmeton Telegrafi.

Përgjigjja qëndron te kokteji i shëndetshëm me kumbulla të thata, të cilin do të duhej ta konsumoni si kafjall.

Provoni që këtë pije ta pini natën dhe në mëngjes në lukth të thatë.

Përbërësit:

– 6 kumbulla
– 2 lugë miell tërshëre
– 1 lugë fara liri
– 1 lugë kakao
– 300 ml jogurt

d

 

Përgatitja:

Qitni kumbullat e thata në 100 ml ujë. Kur të vlojë uji, lërini të qëndrojnë 10 minuta. Gjatë asaj kohe qitni miellin e tërshërës, farat e bluara të lirit dhe kakaon. Shtoni 300 ml jogurt.

Kumbullat grini imët dhe shtoni përzierjen, pastaj lërini koktejin në frigorifer që të qëndrojë tërë natën.

Konsumojeni në mëngjes në lukth të thatë. Si opsion mund t’i shtoni edhe kanellë.

Kjo pije shpejton metabolizmin, por gjithashtu ka ndikim të mirë në lëkurë, flokë dhe thonj. /Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme