10 armët më të fuqishme të NATO-s kundër Rusisë

Aleanca e NATO-s ka 70 vite që bën stërvitje të përbashkëta për mbrojtje dhe devijim rreziku.

Xhim Taunsend, nga Qendra për Siguri të Re Amerikane, thotë se arma më e fuqishme e aleancës është bashkimi.

Megjithatë, NATO duhet të jetë e përgatitur, teksa Rusia vazhdon të modernizojë ushtrinë me predha hipersonike dhe sisteme të tjera.

Më poshtë janë armët më të fuqishme që NATO ka tani kundër Rusisë.FOTO GALERI1/10

Ana ajrore e NATO-s udhëhiqet nga Amerika dhe avionët e tyre F-35, veç të tjerëve. Avioni i brezit të pestë, F-35 Joint Strike Fighters, ofron kapacitete për sulm dhe për t’iu fshehur radarëve që nuk janë arritur dot nga rivalët.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme