Top Lajm

Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe

7 ditë më parë

Sot është Ditën e Alfabetit Shqip, i cili u unifikua 112 vjet më parë në Kongresin e Manastirit. Kjo festë

Gjykata Speciale 22 faqe argumente kundër Thaçit: Abelart Tahiri e Driton Lajçi me para e benefite ndikuan te dëshmitarët

1 javë më parë

Specialja: Korruptimi i dëshmitarëve, trysnia e zbulimi i hetimeve çuan në paraburgim ish-eprorët e UÇK-së Në 22 faqe është përmbledhur

Ja çfarë po mendon prokurori Smith aludon që bëri Thaçi me dëshmitarët e mundshëm të Speciales

1 javë më parë

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) në Hagë ka përdorur akuza të

Ish ushtari i UҪK-së: Edi Rama, mik i Vuҫiҫit, nuk mund të “Latifizosh” krimet e Serbisë

1 javë më parë

Ish ushtari i Ushtrisë Ҫlirimtare të Kosovës, Vendim Demaj nga Shqipëria në

Kurti: Edi Rama nuk guxon ta thotë të vërteten për presidentin e Serbisë

2 javë më parë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se kanë qëndrime të

Anulohet gjykimi për rastin “Monstra”, seanca e radhës më 13 nëntor

3 javë më parë

Seanca e sotme gjyqësore për rastin “Monstra” është anuluar pasi që avokatja

Kim Mehmeti; Kosova duhet të fillojë ta jetojë ëndrrën e Astrit Deharit!

3 javë më parë

Nga Kim Mehmeti Edhe katër vite pasi në Qendrën e Paraburgimit në

Kadri Veselit i konfirmohet aktakuza nga Specialja, niset për në Hagë

3 javë më parë

Kryetarit të PDK-së Kadri Veselit, i është konfirmuar aktakuza nga Prokuroria Speciale. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli

Rexhep Selimit i konfirmohet aktakuza, nesër udhëton në Hagë

3 javë më parë

Deputeti kosovar, Rexhep Selimi përmes një postimi ka treguar se Gjykata Speciale ja ka konfirmuar aktakuzën dhe se nëser do

1 2 3 140