10 ura të mrekullueshme të kafshëve

Është shumë e vështirë të thuhet se sa kafshë vdesin duke kaluar autostradat e mëdha nëpër botë.

Por njerëzimi ka vendosur t’u lehtësoj jetën këtyre gjallesave duke krijuar ura të ndryshme që ndihmojnë në kalimin e rrugëve të rrezikshme, transmeton arbresh.info.

Këto ura madje arrijnë gjerësinë e qindra metrave.

Urat e para të kafshëve u ndërtuan e në Francë në vitin 1950, ndërsa ura më e madhe quhet Natuurburg Zanderij Crailoo dhe gjendet në Holandë.

Më poshtë mund të gjeni disa nga këto ura dhe nënkalime të çuditshme./Arbresh.info  

b1 b2 b3

b4

b5 b6 b7 b8 b9 b10

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme