116 vende duke përfshirë dhe Amerikën, lejojnë martesat nën moshën 18 vjeçare

Sipas një raporti më të fundit të lançuar nga qëndra e hulumtimeve Pew, 116 vende duke përfshirë dhe SHBA kanë vendosur të lejojnë martesat nën moshën 18 vjeçare.

Sipas The Independent, hulumtimi përfshin informacione nga 198 vende dhe territore nga departamenti i shtetit të SHBA-ve dhe Kombeve të Bashkuara.

Iraku, Xhamajka dhe Uruguai lejojnë që fëmijët të martohen me miratimin e prindërve. Dhe në 38 të tjera ka minimum të moshave të ndryshme për meshkujt dhe femrat.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme