42-vjeçarja thotë se ka gjetur eliksirin e rinisë

Sarah Smith, pretendon se ka gjetur eliksirin e rinisë.

Ajo vuante më parë nga dhimbjet e kokës dhe ndihej gjatë gjithë kohës e lodhur, prandaj vendosi të pijë sa më shumë ujë me besimin se mund ta ndihmonte sadopak.

Për një muaj ajo konsumoi tre litra ujë në ditë, dhe, edhe pse qëllimet e këtij eksperimenti ishin krejtësisht shëndetësore, u shfaqën përmirësime edhe në pamjen fizike.

Megjithatë jo të gjithë janë të bindur me eksperimentin e 42-vjeçares. Sipas ekspertit për kujdesin ndaj lëkurës, Joshua Zeichner, nuk ka të dhëna bindëse që 8 gota me ujë (ose më shumë) në ditë heqin rrudhat në fytyrë.

Ndërsa dr. Joe Cincotta sugjeron që të pini sa më shumë ujë që të qëndroni të hidratuar dhe parandaloni procesin e plakjes. Sipas tij, dehidratimi përshpejton procesin e plakjes dhe çon në formimin e rrudhave dhe ashpërsimin e lëkurës

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme