19 njerëz të vdekur dhe qindra të vrarë pas tërmetit shkatërrues

Një tërmet me 5.8 shkallë ka goditur Pakistanin lindor, duke vrarë të paktën 19 njerëz dhe duke lënduar më shumë se 300.

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit të Mirpur, në Kashmir të administruar nga Pakistani.Fotografitë që qarkullojnë në rrjetet sociale tregojnë një goditje rrënuese në një rrugë kryesore në zonë, dhe shtëpi të shkatërruara pjesërisht.

Shkalla e plotë e dëmit nuk dihet ende. Mijëra njerëz vdiqën në një tërmet të fuqishëm në zonë në 2005.

Ushtria e Pakistanit tha se ekipet “e aviacionit dhe ndihma mjekësore” ishin dërguar në zonë.Pas tërmetit të së martës, dridhjet u ndjenë aq larg sa kryeqytetet e Pakistanit dhe të Indisë, Islamabad dhe Delhi respektivisht. 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme