1991: Berisha në një takim të dytë me Ramiz Alinë dhe Haxhi Lleshin

E hënë, 07 Nentor 2016  – Sakte.net  /

Kjo është një foto e re e ish-kryeministrit Sali Berisha me ish-kreun e Komitetit Qëndror Ramiz Alinë dhe Haxhi Lleshin, ish-kryetari i Presidiumit të Kuvendit Popullor.

Fotoja është bërë më 1991 nga Gani Xhengo dhe tregon një takim mes Berishës dhe Alisë.

Berisha atëherë i ri, duket se fliste me pasion me Ramiz Alinë, para marrjes përfundimisht të pushtetit të tij në Shqipëri, të cilin e ka mbajtur më gjatë nga të gjithë liderët shqiptarë në vitet e demokracisë.

Asokohe Berisha ishte kardiolog i njohur dhe pedagog, vite kur nisi të bëjë kthesën e madhe: hyrjen në politikë.

Dje Newsbomb.al publikoi edhe një foto tjetër Berisha-Alia, bërë një vit më herët, në dhjetor 1990.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme