Archive

Amazon blen zile të mençur për 1 miliard dollarë

3 vjet më parë

Amazon ka blerë një kompani amerikane e cila ndërton zile për dyer të teknologjisë së lartë. Kjo pritet të ndihmoje kompaninë e shitjes online në

Tre astronautë kthehen në Tokë pas gjashtë muajve në gjithësi

3 vjet më parë

Tre astronautë janë kthyer nga Stacioni Ndërkombëtar i Gjithësisë në Tokë, pas më shumë se gjashtë muajsh të misionit atje. Ata kanë arritur në stepat

Pëllumbi provon t’i marrë ushqimin, veprimi i vogëlushes ka pushtuar botën

3 vjet më parë

Ky është momenti kur një vajzë e vogël në Kinë i jep një mësim të mirë një pëllumbi kur shpendi po përpiqej të hante nga

Piktura e zhdukur njëqindvjeçare e Monetit rikthehet në Japoni

3 vjet më parë

Një pikturë e Claude Monet, e cila i përkiste një koleksionisti japonez dhe ishte zhdukur prej disa dekadash, u rigjet në Luvër në Paris dhe

Arkeologët gjejnë statujën e faraonit Remsis II

3 vjet më parë

Arkeologët në Egjipt kanë zbuluar pjesë të statujës, e cila i takon njërit ndër faraonëve më të famshëm të qytetit jugor Aswan. egjiptiane e Antikitetit

Sfilata e pazakontë në Milano, dronët zëvendësojnë modelet

3 vjet më parë

Teknologjia dhe moda janë bërë bashkë, duke dhënë një shfaqje në Milano. Dizajnuesit italianë Dolce & Gabbana përdorën teknologjinë moderne për të shfaqur çanta në

Ja kush janë 11 emrat e biznesmenëve të mashtruar nga dentistja Olesia Duka!

3 vjet më parë

Olesia Duka e cila vendosi të pranojë kërkesën e prokurorisë për ta cilësuar si një person me rrezikshmëri të lartë. Ajo  ka mashtruar me shuma

Magazina e drogës, pamjet brenda kontenierit me 613 kg kokainë në Maminas

3 vjet më parë

Policia ka publikur pamjet e kontenierit me 613 kilogram dhe 350 gram kokainë në Maminas të Durrësit. Droga ishte e ndarë në mbi 500 pako

“Kapitalizmi po vdes! Inteligjenca artificiale do ta varrosë atë”

3 vjet më parë

U bë i famshëm kur ishte ministri i Financave në Greqi dhe për guximin që tregoi për t’iu kundërvënë Brukselit dhe Berlinit për masat shtrënguese

Letra prekëse e David Cameron: Çfarë mësova nga sëmundja e rrallë e djalit tim

3 vjet më parë

Ish-kryeministri Britanik, tregon për sindromën e djalit të tij, i cili vdiq kur ishte vetëm 6 vjeç dhe impenjimin e tij në sëmundjet e rralla.

1 2 3 269