Archive

Erdogan: Në këtë mënyrë Turqia po synon majat e ekonomisë botërore

7 ditë më parë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, deklaroi se Turqia, megjithë sfidat për shkak të pandemisë së virusit Corona, vazhdon të ndërtojë projekte të rëndësishme të infrastrukturës.

E rëndë në Greqi, shqiptari tërheq zvarrë me motor fëmijën 11 vjeç

7 ditë më parë

Një shqiptar i cili po udhëtonte me motor ka përplasur dhe tërhequr zvarrë një fëmijë 11 vjeç në rrethana ende të paqarta. Ngjarja e rëndë

Historiani serb: Kosova është e pavarur, të gjithë e dinë

7 ditë më parë

Në një intervistë për mediumin serb, Nova.rs, ai theksoi se “Kosova ka territor, njerëz dhe qeveri të pavarur nga Serbia, dhe ky është çmimi i

Vetëvendosje e gatshme ta formojë Qeverinë menjëherë pas certifikimit të zgjedhjeve: Ka tendenca që fitorja jonë të zvogëlohet

1 javë më parë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka qëndruar gjatë kësaj të diele në qytetin e Prizrenit. Nga aty fituesi i zgjedhjeve ka folur për formimin

Maqedoni: Qeveria gati të bjerë

1 javë më parë

Qeveria dhe shumica parlamentare janë buzë greminës. Ditëve të fundit deputetë dhe parti nga koalicioni “Mundemi” dalin të pavarur nga grupi parlamentar, ndërsa edhe qëndrimi

Maqedoni:Nesër fillon regjistrimi i mërgimtarëve, diplomatëve, të burgosurve dhe të pastrehëve – Mësoni detajet

1 javë më parë

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani dhe drejtori i Entit shtetëror për statistika, Apostol Simevski dje në konferencë për shtyp informuan se ky aktivitet

Të martën organizohet marsh protestues në Prishtinë kundër manipulimeve të Listës Serbe me votat e pakicave

1 javë më parë

“Naša Inicijativa”, ka njoftuar se do të organizohet protestë paqësore kundër “uzurpimit të vendeve të garantuara në Parlament”, si pasojë e një procesi jodemokratik zgjedhor

Ministra e Financave për sulmin kibernetik: S’janë cenuar të dhënat personale të qytetarëve

1 javë më parë

Ministra e Financave njofton qytetarët e Kosovës se Sistemi Informativ i Tatimit në Pronë, shërbimi online për shtypjen e faturës së tatimit në pronë, është

VIDEO+EMRAT/ Ja kush janë viktima dhe të aksidentuarit në Vlorë

1 javë më parë

Janë zbardhur emrat e personave, që janë përfshirë sot në një aksident të rëndë në autostradën Levan-Vlorë. Viktimë e aksidentit tragjik ka mbetur 18-vjeçari Ermir

Ish agjenti i SHIK-ut tregon arsyet: Ja pse u vra Qerim Kelmendi, ishte i dyshuar për…

1 javë më parë

Në një vjetorin e vrasjes së Qerim Kelmendit, familja Kelmendi, përmes një komunikate ka kërkuar nga Prokuroria Speciale që ta zbardh këtë vrasje. “Mënyra e

1 2 3 48